Kultūras ziņas, Ziņas

22.07.2021

Lai dievnamu saglabātu nākamajām paaudzēm

123456 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Dagdas novada Beresnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Dzimšanas baznīca pērn atzīmēja 215. pastāvēšanas gadadienu. Koka ēkai tas ir ievērības cienīgs vecums. Ir nopietni jādomā, kā varam dievnamu saglabāt nākamajām paaudzēm.

Divu gadsimtu laikā mūsu baznīcā kalpojoši vairāk nekā 20 prāvesti. Viņi visi ir gādājuši par dievnama uzturēšanu, un par to mēs esam pateicīgi viņiem. Savu baznīcu sakoptu vienmēr ir centušies uzturēt draudzes locekļi – Svariņu un Bērziņu pagastu iedzīvotāji. Dievnams ir mūsu prieks un lepnums, mēs to saucam par mūsu draudzes sirdi.

Pateicoties draudzes locekļu un labas gribas cilvēku ziedojumiem, mūsu dievnamā aizsākās un turpinās pārmaiņas. Atbalstot skaita ziņā nelielo Beresnes draudzi, 2016. gada labdarības akcijā “Adventes brokastis” Dagdas novada pašvaldības pārstāvji un iedzīvotāji varēja ziedot līdzekļus kritiskā stāvoklī esošā koka dievnama atjaunošanai. Šajā darbā ļoti aktīvi iesaistījās tā laika draudzes prāvests Aivars Kursītis. 2018. gadā viņu nomainīja priesteris Andris Sprukts, kuram arī mēs pateicamies par centību mūsu baznīcas atjaunošanā.

Sākot ar 2018. gadu mūsu draudzei ir izdevies veikt svarīgus remontdarbus: atjaunoti baznīcas pamati, kas bija  avārijas stāvoklī, trīs logi un galvenais tabernakuls ar svečturiem. Pašlaik tiek restaurēts viens no pārnēsājamiem procesiju altāriem – feretroniem. Lai baznīcas apmeklētājiem ziemas laikā būtu mājīgāk, iegādāti apsildāmie paklāji. Baznīcas iekštelpa kļuva pievilcīgāka pēc divu jaunu lustru svečtura formā uzstādīšanas.

Esam pateicīgi Dievam par visam pārmaiņām. Paldies meistaram Pēterim Lukaševičam par baznīcas pamatu atjaunošanas darbiem.  Uzņēmējam Vilnim Gavaram pateicamies par logu, svētbildes, svečturu, tabernakula atjaunošanu un ceram arī uz turpmāku sadarbību. Paldies visiem, kas atbalsta mūsu draudzes pūles dievnama saglabāšanā un no sirds dāvā kaut mazu daļiņu. Beresnes draudze īpaši lūdzas par saviem labdariem. Lai Dievs jūs visus sargā un svētī!

Priekšā vēl daudz plānu un darbu. Katra palīdzīga roka ir ļoti svarīga. Lai paveiktu visu iecerēto, aicinām mūsu darbu atbalstīt ar ziedojumiem.  Tos var nodot gan skaidrā naudā, gan pārskaitot uz draudzes kontu bankā:

Beresnes Romas katoļu baznīca

Konta nr. LV05UNLA0050023903113, reģ. nr. 90000360641

 

Būsim pateicīgi par saņemto atbalstu. Lai Dievs jums visiem bagātīgi aizmaksā!

 

Beresnes draudzes vārdā

Erna Šļahota, draudzes vecākā

<- Atpakaļ uz: Krāslavas novada Dagdas portāls