Izglītības ziņas

11.06.2019

Labākā skolas somas dāvana starp labākajām

123456 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Pašā vasaras plaukumā Šķaunes sākumskolas bērni atkal ieskatījās Latvijas Skolas somas saturā, kas šoreiz viņus vilināja uz satikšanos Rozes pilsētā – Rēzeknē. Tā atkal bija viena no aizraujošākajām ekskursijām, ko piedāvā iniciatīva “Latvijas Skolas soma”.

Latgales kultūrvēstures muzejs aicināja mūs iepazīt un izspēlēt senās rotaļas un spēles. Bērni nokļuva dažādos rotaļlaukumos, kur varēja forši parotaļāties. Kā labākās starp labākajām spēlēm  tika atzīta spēle ar koka vilciņiem, meža spēle, kurā bērni komandās brauca uz Rīgu, ripināšanas spēle. Jautrajā rotaļā “Goju pa mežu” zēni un meitenes iemācījās draudzēties. Šaujot ar kaķeni, tika skaitīti punkti, kas vairāk iemetīs. Māla vēja zvani aicināja izspēlēt burvīgu rotaļu “Paļdis!”. Īpašs notikums bija pieminekļa ‘Latgales kongresam – 100” apskate. Uz pieminekļa izlasīti Franča Trasuna vārdi “Varai  pīdar laiceiba, taisneibai – myužeiba”. Tā laukumā sameklētas Dagdas atrašanās koordinātes. Ar interesi bērni ieklausījās gida stāstītajā senajā leģendā par Rēzeknes pili, apskatīja Rozes, kas kādreiz  dzīvoja pilī, skulptūru un izstaigāja pilsdrupas.

Skolēni izjuta arī prieku un lepnumu par iespaidīgāko Latvijas koncertzāli “GORS”, kur viņi varēja izpētīt, arī izbaudīt tās varenību un akustiskumu. Bērnus sajūsmināja Lielā zāle ar transformējošajām īpašībām, kas ir koncertzāles sirds, dvēsele un lepnums. Gides tik interesantais stāsts par “GORU”, jumta terases apskate, izbraukšana ar milzīgo liftu, kas viegli un ērti var pārvietot uz skatuvi pat īstu mašīnu, latgaļu alfabēta burti uz stikla sienām – viss bija tik interesants un pievērsa bērnu vislielāko uzmanību.

Tā kā ceļojuma maršruts mūs veda garām  ezeriem, mājupceļā bērni izbaudīja Rāznas ezera veldzi. Pēc bērnu domām, Latvijas Skolas somas dāvanas ir labākās! Paldies programmas “Latvijas Skolas soma” autoriem par iespēju izzināt Latvijas vērtības!


Skolotāja Ināra Andžāne


<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls