Paziņojumi, Ziņas

07.11.2019

Izlīguma nedēļa Valsts probācijas dienestā

1 1/
  • 1

Izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, iesaistoties tiem, kuriem nodarīts konkrētais kaitējums (cietušais krimināllietā), un tiem, kuri ir atbildīgi par šo nodarījumu (likumpārkāpējs). Viņi sanāk kopā un diskutē par to, kas noticis, kā tas viņus ietekmējis un kopā meklē risinājumu. Šo sarunu vada apmācīts neitrāls cilvēks — starpnieks (probācijas dienesta amatpersona vai brīvprātīgais starpnieks), kura uzdevums ir veidot pēc iespējas mierīgāku, patīkamāku atmosfēru, lai šī saruna varētu noritēt.

Izlīguma pamatā ir taisnīguma atjaunošanas pieeja, taču atjaunot taisnīgumu var tikai tad, ja abas puses izlīguma procesā rod kopīgu risinājumu un tam piekrīt. Izlīguma procesu var ierosināt pats cietušais, pārkāpējs, policija, prokuratūra, tiesa un arī tiesnesis audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu likuma ietvaros.

No 2019. gada 11.novembra līdz 15. novembrim Valsts probācijas dienestā tiek organizēta izlīguma nedēļa “Sabiedrība un taisnīguma atjaunošana”.

Pasākuma ietvaros Valsts probācijas dienesta Latgales reģiona teritoriālā struktūrvienība Krāslavas nodaļa organizē semināru policijas darbiniekiem un prokuroriem, kā arī tiek aicināti visi interesenti uz semināriem  13.novembrī Dagdā un 15.novembrī Krāslavā.

Īpaši gaidām atsaucību no brīvprātīgo izlīguma starpnieku kandidātiem

Pieteikties dalībai seminārā var zvanot vecākai probācijas speciālistei Ilona Ezerai uz 25781271 vai rakstot e-pastā ilona.ezera@vpd.gov.lv.

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls