Izglītības ziņas

13.06.2018

Ezernieku vidusskolas centīgāko skolēnu apbalvojums

12 1/
  • 1
  • 2

Ezernieku vidusskola vairāku gadu garumā ir saglabājusi tradīciju apbalvot savus audzēkņus par labām un izcilām sekmēm mācību priekšmetos, veiksmīgu piedalīšanos olimpiādēs un zinātniskās pētniecības darbu konferencēs. Šie skolēni parasti saņem dāvanā grāmatas vai saldās balvas. Pēdējos divos gados saldās balvas saņem arī volejbolisti, kas gūst uzvaras sacensībās ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijas vidusskolu sacīkstēs. Šī mācību gada noslēgumā mūsu čaklākie skolēni kā apbalvojumu saņēma arī braucienu uz „Latvijas Meža dienām”, kas notika Tērvetes dabas parkā.

Vēlos pastāstīt par savām izjūtām mācību gada pēdējās dienās.
Mācību gads tuvojas beigām, prāts alkst pēc atpūtas un visas domas tikai par tik ilgi gaidīto vasaras brīvlaiku. Jau esam noguruši apmeklēt skolu un pildīt mājas darbus, lai iegūtu tik vēlamās teicamās atzīmes. Taču, kā ir pieņemts, jebkurš darbs tiek atalgots. Mūsu skolas teicamnieki apmeklēja Tērvetes dabas parku.

Brauciens bija samērā garš. Kad atbraucām, likās, ka pasākumā sapulcējās lielākā daļa Latvijas jauniešu. Viss apkārt bija tik jautrs un aizraujošs, ka mūsu grupa  piepildījās ar to pozitīvo enerģiju un centās baudīt burvīgo atmosfēru, kas tur valdīja - koku smarža, tīra vide un putnu dziedāšana. Lai nokļūtu Tērvetes dabas parka teritorijā, vajadzēja veikt dažādus uzdevumus. Tas nebija viegli, jo uzdevumi bija saistīti ar mežu un vidi: ātri izskrējām labirintu, uzminējām koku stādu nosaukumus, noteicām kokiem atbilstošos ziedus. Par katru veikto uzdevumu maršruta lapā saņēmām vērtējumu. Kad izpildījām visus uzdevumus, saņēmām uzlīmes, kas ļāva pa neparastu tiltu nokļūt Tērvetes dabas parkā, rūķīšu un citu pasakainu burvju būtņu pasaulē. Dažādas koka skulptūriņas, rūķīšu pilsētiņa,  meža taciņas aizveda mūs pavisam citā pasaulē, no kuras negribējās aiziet.

Katram bija iespēja gūt praktiskas iemaņas vides izglītībā, negarlaikoties un interesanti pavadīt laiku. Ārā bija ļoti karsts, nogājām apmēram 10 kilometrus kājām, guvām daudz pozitīvu emociju, pārbaudījām savas zināšanas vides izglītībā un, daloties iespaidos, braucām mājās.

Paldies par interesanto braucienu mūsu skolas pedagogiem, kas to organizēja un pavadīja mūs ceļā, Svetlanai Grebnevai un Venerandai Lutinskai, kā arī, protams, Tērvetes dabas parka un Latvijas valsts mežu darbiniekiem. Par drošo braucienu esam pateicīgi Šķaunes pagasta autobusa vadītājam Aldim Bricam un otram vadītājam Jurijam Čerņecovam.
    

Ezernieku vidusskolas 10. klases skolniece Veronika Ostrovska

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls