Ziņas, Novada ziņas

11.09.2017

Svariņu pagastā maina pasta nodaļas darbības modeli

1 1/
  • 1

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Dagdas novada Svariņu pagastā no 2017.gada 2.oktobra tiek mainīts Dabras pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām.

Turpmāk šajā teritorijā pasta pakalpojumi tiks nodrošināti jau esošajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Skolas ielā 5, Svarincos, katru darbdienu no plkst.13 līdz 14. Iedzīvotāji arī turpmāk saņems visus pasta pakalpojumus, kas bija pieejami līdzšinējā nodaļā, vai arī varēs izvēlēties saņemt tos pie pastnieka savā dzīvesvietā.

 

Ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu, kas Dabras pasta nodaļā ir vidēji divi darījumi darbdienā un rada ikgadējos zaudējumus Latvijas Pastam gandrīz 3400 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.

 

Tāpat kā līdz šim, jaunajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.

 

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādes pieteikšanu mājās, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksu veikšanu PNS kontā u.c.

 

Ar pastnieka starpniecību Svariņu iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot pa tālruni 27892759, 67608486 vai 67608488. Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā Svariņu iedzīvotāji var pieteikt, zvanot pa tālruni 25700048.  

 

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Dabras pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 65 653069 vai 27892720 un norādot datumu, kurā klients vēlas pasta sūtījumu saņemt. Savukārt, apmeklējot Dagdas pasta nodaļu, sūtījumu saņemšana iespējama katru darbdienu no plkst.8 līdz 16, bet sestdienās no plkst.9 līdz 13 bez iepriekšēja pieteikuma.

 

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Par universālā pasta pakalpojuma saistībām, kas paredz, ka Latvijas Pastam katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.

 

Svariņu iedzīvotāji ir informēti par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām pēc 2.oktobra, saņemot informatīvus paziņojumus savās pastkastītēs.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 

 

Papildu informācija:

Vineta Danielsone

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67608504

Mob.: +371 26722585

E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts;

facebook.com/latvijas.pasts

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls