Kultūras ziņas

16.09.2022

Dagdas baltkrievu biedrības dalība festivālā Polijā

1234 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Septembra sākumā Dagdas baltkrievu biedrība, baltkrievu vokālais ansamblis “Akolica” un “Tautību studija” piedalījās festivālā ar nosaukumu "Folklor i Tożsamość Pogranicza - NAREWKA 2022" (Folklora un pierobežas identitāte – Narevka 2022), kas norisinājās Polijā, nelielā pilsētiņā Narevkā.

Festivāls šogad pulcēja vairāk nekā 30 dažāda žanra vokālos un instrumentālos ansambļus no Polijas, Latvijas un Ukrainas. Dagdas delegācijas sastāvā festivālu apmeklēja arī Krāslavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Aivars Trūlis.

Starp poļu ansambļiem, kas uzstājās uz skatuves Narevkas amfiteātrī, bija amatiermākslas kustības pārstāvji no dienvidaustrumu Belostokas apgabala – pārsvarā dziedot baltkrievu valodā - un viesi no citiem Podlases reģioniem - vokāli instrumentālās grupas, kas popularizē poļu valodu un kultūru. Tādā veidā parādot dažādu kultūru veiksmīgu integrāciju.

Festivāla tēma bija saistīta ar ražas novākšanas tradīcijām. Līdzās graciozu melodiju pilnajam folkloras vēstījumam uz skatuves, apkārt norises vietai notika lauku labumu un amatniecības izstrādājumu tirdziņš. Pasākuma laikā darbojās arī vietējo rokdarbnieku stendi un radošās darbnīcas, īpašu uzmanību pievēršot zaļajai domāšanai un “lietu otrajai dzīvei”.

Abi mūsu amatiermākslas kolektīvi – “Akolica” un “Tautību studija” tika sagaidīti ar ovācijām, publika aizkustinājumā pat sāka dejot.  Dagdas baltkrievu biedrībai bija patiess prieks par mūsu kolektīvu lielisko priekšnesumu festivālā un silto uzņemšanu no poļu puses. Paldies Narevkas  pašvaldības vadītājam Jaroslavam Golubovski! Daudz pozitīvu emociju sagādāja arī tikšanās ar seniem paziņām no Narevkas, kolektīvu “Narevčanki”, kas ik gadu piedalās Dagdas festivālā “FEST” un ir lieliski sadarbības partneri biedrībai.

Lielisks festivāls! Mēs noteikti vēlamies to apmeklēt arī nākamgad.

 

Dagdas baltkrievu biedrības vadītāja

Larisa Mihejeva

<- Atpakaļ uz: Krāslavas novada Dagdas portāls