Izglītības ziņas

04.09.2019

Brauciens uz Slovēniju!

12345678910 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

No 2019.gada 27.maija līdz 31.maijam Ezernieku vidusskolas četras 7.klases skolnieces divas Valērijas, Dana, Nastja un divas skolotājas Svetlana un Ilga, projekta “Erasmus +” ietvaros, lidoja uz Slovēniju. Pirms lidojuma skolnieces bija nodibinājušas kontaktus ar ģimenēm, kurās dzīvos Ļubļanā. Dzīvošana ģimenēs meitenēm bija jauns un interesants piedzīvojums.

27.maijs – pirmā diena Ļubļanā. Visus projekta dalībniekus ar dziesmām un dejām sagaidīja Osnova Skola Kolezija saime. Aizraujošas un skaistas ir slovēņu tautas dejas. Apskatot skolu, varējām iepazīties ar skolas audzēkņu zīmējumu un foto izstādēm, salīdzināt savas skolas klašu telpas un viņu, novērtēt skolēnu darba piederumus, kabinetu aprīkojumus.

28.maijs – otrā diena. Izbaudījām Slovēnijas dabas skaistumu un daudzveidību, jo bija organizēts brauciens uz Nacionālo parku pie ezera Bled. Neskatoties uz lietaino dienu, projekta dalībnieki tīksminājās ar kalnu varenumu un pļavu plašumu. Visi viesi tika sadalīti grupās un vēlāk pēc kārtas piedalījās radošajās darbnīcās. Izzinošās lekcijas un muzeja apskate bagātināja dalībnieku priekštatus par Slovēniju. Pēc aktivitātēm mūs cienāja ar garšīgiem slovēņu nacionālajiem ēdieniem.

29.maijs – trešā diena. Ļubļanas skolā notika koncerts, kur projekta dalībniekiem vajadzēja, ar iepriekš sagatavotām dziesmām vai dejām, prezentēt savu valsti. Šis koncerts bija īpašs ar to, ka piedalījās arī paši Ļubļanas skolas skolēni, bet skatītājos bija šo skolēnu vecāki. Vērojām ļoti labo skolas un vecāku sadarbību, vecāku atsaucību, izpratni, aktīvu iesaistīšanos skolas dzīvē. Ikviens koncerta dalībnieks un skatītājs pēc pasākuma, kā mazu balvu, saņēma saldējumu. Nedaudz vēlāk notika vakariņas, kur turpinājās tēma “Savas valsts prezentācija”. Tagad tas bija jau karaoke variantā, lai visiem būtu iespēja dziedāt līdzi dažādu tautu valodās. Pēdējā šīs dienas aktivitāte - bērnu diskotēka.

30.maijs – ceturtā diena. Tika piedāvāta orientēšanās pa pilsētu Ļubļana ar dažāda veida uzdevumiem. Visi projekta dalībnieki tika sadalīti piecās grupās. Šis pasākums ļāva nevien iepazīt skaisto Ļubļanu, bet arī pašus dažādu valstu bērnus mācīja sadarboties, savstarpēji komunicēt. Kad grupas pabeidza savu darbu un satikās noteiktajā vietā, sekoja jauns pārbaudījums – ar kalnu pacēlājvagoniņu nokļuvām vecajā Ļubļanas pilī, kas atrodas augstu kalnā. No augstā skatu torņa tīksminājamies ar iespaidīgo Ļubļanas panorāmu.

31.maijs – piektā diena. Devāmies pētīt Slovēnijas pazemi - Škocjanas alu, ko veido stalaktīti un stalagmīti. Pārvietoties nācās ļoti uzmanīgi, jo bija samērā tumši un arī slapjš. Ejot aizvien dziļāk alā, pieauga dīvains troksnis, tā bija pazemes upe. Pēc šī aizraujoša ceļojuma pazemē mūs sagaidīja brauciens uz Piranu, kas atrodas Adrijas jūras krastā. Iepriekšējo četru dienu lietainu laiku nomainīja saulaina un karsta diena, kas uzdāvināja ātru un pamatīgu iedegumu.

Piedalīšanās projektā “Erasmus +” deva iespēju iepazīt jaunas zemes, to klimatu, kultūru, rast jaunus draugus, gūt prasmi komunicēt, bagātināt savas angļu valodas zināšanas.

Šis projekts ir lieliska iespēja rast līdzīgi domājošus no dažādām pasaules valstīm.

 

Ilga Moisejenoka

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls