Ziņas, Kultūras ziņas

12.05.2017

Baltā galdauta svētki

12345678910 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadiena jeb Baltā galdauta svētki katru gadu tiek svinēti arvien plašāk.

Katru gadu svētkos iesaistās arvien vairāk cilvēku. Viņi pulcējas pie baltiem galdautiem klātiem galdiem un svin savas valsts neatkarīgas atjaunošanas svētkus. Zīmīgi, ka 4.maijā tika atklātas Latvijas simtgades svinības ar ozolu stādīšanas akciju pierobežā “Apskauj Latviju” un Latgales simtgades kongresu.

 

Dagdā Baltā galdauta svētki tika svinēti 5.maijā līdz ar tautas deju ansambļa “Dagda” 40 gadu jubileju. Uz pasākumu bija ieradies Ministru prezidents Māris Kučinskis. Ministru prezidents uzrunāja Dagdas novada cilvēkus un pasniedza Pateicības rakstus. Par augstu profesionalitāti pedagoģiskajā darbībā un nesavtīgu  ieguldījumu izglītības un kultūras jomas attīstības veicināšanā Dagdas novadā Pateicības rakstu saņēma Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Marija Micķeviča, par mūža ieguldījumu Ezernieku bibliotēkas darbā – Lidija Igaune. Ministru prezidenta pateicības rakstu saņēma arī zemnieku saimniecības “Tingala” īpašnieki Maija un Juris Ļevkovi, invalīdu brālības “Nema” vadītāja Mārīte Zariņa un tautas deju ansambļa “Dagda” vadītāja Rita Vaišļa - par radošumu, organizatorisko prasmi un ieguldījumu tautas dejas mākslas kvalitātes celšanā Dagdas novadā.

 

Sarīkojuma turpinājumā sekoja deja pēc dejas tautas deju ansambļa “Dagda” un viņu draugu izpildījumā - Andrupenes Tautas nama vidējās paaudzes deju kopa “Ondrupīši”, Andzeļu Tautas nama vidējās paaudzes deju kopa “Eži”, Baltinavas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Kusti kust”, Rušonas pagasta Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Rušona”, Aglonas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs un Dagdas folkloras kopa “Olūteņi”.

 

Noslēgumā apsveikuma vārdus kolektīvam veltīja novada domes priekšsēdētāja Sandra Viškure, IKSN vadītāja Marija Micķeviča, Dagdas vidusskolas direktore Vija Gekiša, bijušie TDA vadītāji Ina Zandare un Jāzeps Ornicāns un citi sveicēji. Ar ziedu klēpjiem tika sumināti kādreizējie kolektīva vadītāji – Ina Zandare, kuras laikā deju kolektīvs ieguva goda nosaukumu – Tautas deju ansamblis, Jāzeps Ornicāns, Valda Timule un Aija Utkina, un, protams, pašreizējā kolektīva vadītāja Rita Vaišļa. Pēc pasākuma, jau nakts aizsegā deju kolektīva dalībnieki iestādīja dāvināto ozolu un nolasīja kociņā iesietos novēlējumus.

 

Visu pasākumu var noskatīties Dagdas TV sagatavotajā video un pasākuma galerija pieejama ŠEIT>>>

 

Guna Malinovska

 

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls