Izglītības ziņas

29.01.2020

Balets no iekšpuses

12345 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

27. janvārī Dagdas vidusskolā viesojās Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī LNOB baleta mākslinieki, kas ļāva 1. – 5. klašu skolēniem piedzīvot aizraujošu un izzinošu nodarbību un rast priekšstatu par baleta mākslu. Pasākuma laikā atklājās baleta pasaules noslēpumainā ārpuse un vilinošā iekšpuse gan baletskolas audzēkņu, gan Latvijas Nacionālā baleta mākslinieku ikdienā.

Tikšanās laikā bija iespēja uzzināt interesantus faktus par baleta vēsturi, piemēram to, ka balets radies Francijā, redzēt un saprast, kas ir puantes un tutu, kuras izrādes pasaulē un Latvijā ir vispopulārākās, apskatīt īstus balettērpus. Tika demonstrēta īsa mākslas filma par skolēnu, topošo baletdejotāju, ikdienu, viņu mācību darbu un izklaidēm. Kā arī bija iespēja piedzīvot un priecāties par īstiem baletdeju priekšnesumiem. Neskatoties uz to, ka balets šķiet ļoti trausla un viegla māksla, izrādās tas prasa milzīgu fizisku piepūli. Lai to apgūtu ir jāpieliek lielas pūles, daudz un neatlaidīgi jāstrādā.

Noslēgumā skolēni varēja uzdod jautājumus LNOB baleta māksliniekiem Justīnei un Andžejam. Bērni bija ļoti aktīvi un jautāja gan par to, cik daudz drīkst svērt balerīna un ko darīt, ja svars ir pārāk liels, ko baletdejotāji drīkst ēst, kāpēc atšķiras baletkurpes puišiem un meitenēm, kādēļ puiši un meitenes mācās atsevišķās klasēs, kāda ir baletdejotāju ikdiena, no kāda un līdz kādam vecumam drīkst nodarboties ar baletu, cik dažādi ir baletdejotāju tērpi, cik ilgi balerīna spēj nodejot uz pirkstgaliem u.c.

Rīgas Horeogrāfijas skola ir Latvijā vienīgā profesionālā baleta skola, kur var iegūt vidējo profesionālo izglītību no pirmajiem soļiem līdz izcilām prasmēm un dalībai baleta izrādēs uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves. Paldies skolas pārstāvjiem un baletdejotājiem par šo iespēju ieskatīties baleta iekšpusē!

 

Dagdas novada izglītības darba speciāliste

Regīna Pauliņa

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls