Izglītības ziņas

20.09.2021

Ar spēli "#KlimataDraugs dzied un dejo” mudinās svaigā gaisā meklēt atbildes par Dziesmusvētku tradīciju un klimatam draudzīgām izvēlēm

1 1/
  • 1

Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #DziedUnDejo2021 kopā ar Pasaules Dabas Fondu laidusi klajā interaktīvu pastaigu spēli "#KlimataDraugs dzied un dejo”.

Bērni un jaunieši aicināti doties ārā, svaigā gaisā, izkustēties un atbildēt uz āķīgiem un aizraujošiem jautājumiem par Dziesmusvētku tradīciju un klimatam draudzīgām izvēlēm. Spēli var iziet jebkurā vietā, jebkurā pulksteņlaikā. Dalība bezmaksas. Video par spēli - https://www.youtube.com/watch?v=jMutWL5eWOs

Ikviens, kas spēli izgājis līdz 3. oktobrim, varēs pieteikt izlozei savu klasi vai pulciņu. Balvā: eksluzīvs, Pasaules Dabas fonda vadīts pārgājiens tur, kur neviens cits nav spēris kāju.*

Lai spēlētu spēli, nepieciešams:

  1. Uzlādēts mobilais telefons ar interneta pieslēgumu;
  2. Lejupielādēta LOQUIZ aplikācija;
  3. Spēlei piekļūt iespējams, aplikācijā ievadot:
  • lietotājvārdu: klimatadraugs
  • paroli: 2021

Spēles princips: Kopējā spēles distance ir ~ 4km, ik pēc noietiem ~100 metriem ekrānā būs redzams jautājums vai uzdevums. Ik četru jautājumu atbildes veidos mīklu jeb cilpu, kas atjautīgi jāatkož. Plašāk pastaigu spēļu ekspertu un veidotāju instrukcijā ŠEIT.

Dodoties pastaigas spēlē, kopā ar Pasaules Dabas Fondu aicinām ievērot #KlimataDraugs ētikas kodeksu: 

1. Dabā uzvedies klusi!

2. Ej pa iestaigātām takām!

3. Izmanto atkārtoti lietojamos traukus!

4. Ko atnesi, to aiznes!

5. Esi atbildīgs pret dzīvniekiem!

6. Saudzē gan dabas vērtības un dzīvotnes, gan tradīcijas un parašas!

7. Neaizmirsti līdzi paņemt dziesmu un deju!

Spēle tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu, projekta “Klimatam pozitīvi XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” ietvaros.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs – Swedbank.

*Iespēja pieteikt kolektīvu parādīsies aplikācijā spēles noslēgumā. Balvas izloze notiks 5. oktobrī, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku un Pasaules Dabas Fonda Facebook lapu tiešraidē. Pēc izlozes spēles veidotāji sazināsies ar veiksmīgo kolektīvu un vienosies par ekspedīcijas laiku un citiem svarīgiem jautājumiem. Lai pārgājiens būtu epidemioloģiski drošs, pārgājienā varēs piedalīties ierobežots cilvēku skaits - viena grupa atbilstoši tā brīža epidemioloģiskajiem noteikumiem.

 

Inga Vasiļjeva,

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #diedundeji2021

Sabiedrisko attiecību vadītāja,

29276111

 

<- Atpakaļ uz: Krāslavas novada Dagdas portāls