Izglītības ziņas

12.02.2020

Akcija „Palīdzēsim putniem”

1234567 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Laika posmā no 27.01. – 03.02. Aleksandrovas pamatskolā organizēta akcija „Palīdzēsim putniem”.

Akcijas uzdevumi:

1) paplašināt skolēnu zināšanas par norisēm dabā,    

2) atrast un atlasīt informāciju par ziemojošiem putniem;

3) sniegt palīdzību putniem ziemā

4) iesaistīt skolēnus praktiskajos darbos.

Akcijā iesaistījās visu piecu internāta grupu audzēkņi. Akcijas organizators sk. L.Andžāne skolēniem nedēļas garumā piedāvāja dažādas aktivitātes.

Pirmdien audzēkņiem tika piedāvāta izglītojoša nodarbība „Putni ziemā”. Tematiskās prezentācijas laikā bērni uzzināja, kādi putni paliek ziemā pie mums un priecē mūs ar savu klātbūtni, kā arī, kāpēc mums jārūpējas par tiem. Iepazinās  ar vienkāršākajiem paņēmieniem barotavu izgatavošanā, ko var pagatavot no otrreiz izmantotiem materiāliem (piena tetrapakām, metāla bundžām, plastmasas pudelēm u.t.l.)

Otrdien notika praktiskajā nodarbība barotavu izgatavošanā. Zēni kopā ar skolotāju J. Zelču izgatavoja koka paliktņus, uz kuriem varēja piestiprināt pudeles ar barību. Skolotāja A.Ļule piedāvāja bērniem izgatavot barotavas no groziņiem un tējas krūzītes. Nodarbības laikā bija izgatavotas 14 barotavas.

Trešdien  visi pulcējās kulinārijas kabinetā, lai pagatavotu barību putniem. Vienkāršāk būtu barību nopirkt, bet pašu rokām pagatavot bija interesantāk. Skolēni  uzzināja kāda barība putniem atzīstama par labāku un ar aizrautību gatavoja dažādas barības maisījumus.

Ceturtdien visi aktīvi piedalījās barotavu izvietošanā skolas jaunizveidotajā dabas takā.

Piektdien aktīvāko akcijas dalībnieku apbalvošanu kopējā skolas līnijā.

Pirmdien došanās uz “Putnu novērošanas stūrīti”, barotavu apsekošana.

Akcija turpināsies, tagad uzsāksim ziemojošo putnu novērojumus, fotografēsim spārnotos ciemiņus, regulāri gādāsim par barību putnu barotavās. Tuvojoties pavasarim skolēni izgatavos būrīšus.

 

Rakstu sagatavoja L.Andžāne

Vairāk skat. www.aleksandrovasskola.lv

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls