Oktobra iedvesmas stāsts

Ruta Pudnika – sargeņģelis un lieliskākā mamma pasaulē

 

Katrā no mums vārds “mamma” raisa īpašas emocijas, katram šis vārds asociējas ar kaut ko savu. Citam varbūt tas izraisa sāpes, jo nekad nav saticis savu mammu, citam sāpes, ka mammas vairāk nav, bet citiem vārds “mamma” izraisa pašas gaišākās un sirsnīgākās emocijas. Jebkurā gadījumā mamma nevienam no mums nav maznozīmīgs cilvēks.

 

Pirmkārt, mamma ir dzīvības devēja, bet, lai mamma būtu patiesi īpašs cilvēks, tās loma bērna dzīvē nevar beigties tikai ar dzīvības došanu, tai jākļūst par labāko draugu, atbalstu, sargeņģeli savam bērnam. Es no visas sirds varu teikt, ka man ir paveicies ar mammu. Mana mamma ir gādīgākā, mīļākā, sirsnīgākā, izpalīdzīgākā, centīgākā sieviete - mamma šajā pasaulē. Es uzskatu, lai ģimene būtu stipra un tajā valdītu saskaņa un mīlestība, tajā jābūt labai sievietei – sievai – mammai - vecmāmiņai.

 

Mamma vienmēr ir atradusi spēkus un laiku visiem – gan vīram, gan trijiem bērniem, gan tagad arī mazajam mazdēlam Artim, kurš ir manas mammas prieks un acuraugs.

 

Daudzi cilvēki man ir teikuši, ka es esmu “mammas meitiņa”, “sēžu zem mammas svārkiem”, bet es nekad neesmu kautrējusies no tā, ka mamma man ir pats svarīgākais cilvēks dzīvē. Mamma ir mana labākā draudzene, cilvēks, kas vienmēr bija un es zinu, ka būs man blakus un atbalstīs mani, kad man būs grūti vai es nespēšu ar kaut ko tikt galā. Manuprāt, mammai ir pati svarīgākā loma bērna dzīvē... Zinot to, kāda ir mana mamma, es nespēju iedomāties, kā var dzīvot bez mammas. Mēs ar mammu KATRU dienu stundām ilgi runājam pa telefonu, un nav svarīgi, vai es atrodos Rīgā, Krāslavā vai kur citur, es varu saskaitīt tikai pāris dienas manā dzīvē, kad es neesmu sazvanījusies ar mammu un pārmijusi kaut vai pāris vārdus. Svarīgi ir apzināties to, ka mamma par mums domā un uztraucas nepārtraukti, jebkurā diennakts laikā, jo ir bijušas reizes, kad mana mamma nakts vidū pieraksta vai uzzvana un pajautā “Ar Tevi viss kārtībā? Man sirds ir nemierīga...”

 

Bez mammas atbalsta, padoma un gadīgā pleca es noteikti nebūtu sasniegusi to, kas man tagad ir! Es vienmēr visiem saku, ka bez labiem, izpalīdzīgiem vecākiem, pirmkārt, jau mammas, cilvēks nespēj tik daudz sasniegt, jo dažreiz pietiek tikai ar labu vārdu, lai mēs varētu pakāpties mazliet augstāk un sasniegt mazliet vairāk.

 

Es varu noteikti teikt, ka, es vēlos būt saviem bērniem tikpat laba mamma kā manējā, kas vienmēr būs līdzās, atbalstīs, dos padomu un vienkārši apskaus un pateiks “Es Tevi ļoti mīlu, meitiņ!”

 

Mana mammīte viennozīmīgi ir pati labākā mamma pasaule, es savu mammu ļoti mīlu par to, ka viņa atbalsta, palīdz un vienkārši ir līdzās vienmēr un visur.

 

Kristīne Pudnika

 

Atziņa: “Pats svarīgākais dzīvē ir mīlestība, lai Tevi mīl un Tu mīli.”

 

22.10.2015.