Ziņas

09.04.2019

Izglītības un zinātnes ministres vizīte Dagdā

12345678 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

5. aprīlī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska apmeklēja Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietu “Dagda”.

Ministres vizīte sākās ar Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda” dienesta viesnīcas un mācību korpusa apskati.

Tehnikuma direktore Ināra Ostrovska pastāstīja, kāda bija situācija, kad tika pārņemts tehnikums un kāda ir pašlaik. Par spīti visiem ietekmējošiem faktoriem, tehnikums turpina savu izaugsmi un attīstību.

Iestāde sagatavo augsti kvalificētus speciālistus, kuri ir atbildīgi, radoši, prot patstāvīgi strādāt un kļūst par konkurētspējīgiem darbiniekiem.

Pēc tehnikuma apskates ministre novadīja Novadpētniecības stundu izglītojamajiem. Iepazīstināja ar izglītojošo datorspēli “Iepazīsimies”, kas ir veltījums Latgales kongresa (2017) un Latvijas Republikas (2018) simtgadei. Spēles laikā interesentiem ir iespēja apzināt Latgales kultūrvēsturei 33 nozīmīgas personas. Tāpat I. Šuplinska aicināja visus piedalīties Latgales kongresa dienā, kura notiks 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tālākās sarunas notika jau ar Daugavpils Būvniecības tehnikuma darbiniekiem, Dagdas IKSN un pašvaldības pārstāvjiem.

Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Trūlis sniedza nelielu ieskatu pilsētas attīstības stratēģijā, savukārt I. Ostrovska prezentēja tehnikuma attīstību un tālākās perspektīvas.

Ministre bija gandarīta, ka tehnikums attīstās un neviens nežēlojas, ka viss ir slikti. Piesaistot projektu finansējumu var veiksmīgi attīstīties.

Vizītes noslēgums noritēja jau aiz slēgtām durvīm, kur izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda” direktore Ināra Ostrovska un Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Trūlis pārrunāja par turpmāko sadarbību.

 

Sanita Karpoviča

Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāja


<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS