Notikumi

06.05.2021

Manuskriptu konkurss “Novadpētniecība novados”

1 1/
  • 1

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību rīko manuskriptu konkursu “Novadpētniecība novados”. Konkursa honorāru fonds ir 8000 eiro, darbi jāiesniedz līdz šī gada 1. augustam.

Konkursa mērķis ir celt Latvijas novadu cilvēku pašapziņu un popularizēt  kultūrvēsturisko mantojumu, stāstot par  mūsu zemes pamatu – novadu kultūru, stiprajām latviešu saimēm un ģimenes tradīcijām. Lai apzinātu un atbalstītu aktivitātes, kas atbilst minētajiem mērķiem, apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību rīko manuskriptu konkursu.

Uzvarētājs slēdz līgumu ar apgādu “Jumavu” par darba izdošanu.

Par pirmā apgāda “Jumava” un Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā konkursa laureāti kļuva vecpiebaldzēniete rakstniece Ingūna Bauere, kuras sarakstīto grāmata “Marta, mana Andromeda” apgāds “Jumava” izdeva 2013. gada jūnijā. Klajā nākuši arī citi konkursā augstu novērtējumu ieguvušie darbi: sadarbībā ar Vecumnieku novada domi izdota Gaļinas Viegliņas grāmata “Pa votu un sēļu pēdām Zemgalē 15.- 20.gs”, ar Balvu novada pašvaldības atbalstu – Irēnas Šaicānes “Balvēnieši 20. gadsimtā “Staņislava” stāstos, bet ar Beverīnas novada pašvaldības atbalstu – Ingas Boškinas grāmata “Trikāta – Tālavas valsts galvaspilsēta”.

Kopējais darba apjoms nedrīkst būt mazāks par 150 lappusēm un pārsniegt 400 lappuses. Iesniedzot darba koncepciju, tai jāpievieno detalizēts darba apraksts, paredzamais apjoms, pabeigšanas termiņš un teksta paraugs ne mazāk kā 30 lappuses. Darbs komisijai jānosūta elektroniskā veidā uz e-pasta adresi: pasutijums@jumava.lv

 Darbu var iesniegt jebkurš pretendents, kurš to ir sagatavojis atbilstoši darba iesniegšanas parametriem. Papildus pretendentam nav noteikti nekādi reģionālie vai citi ierobežojumi.

Darbus var iesūtīt no 2021. gada 1. maija līdz 2021. gada 1. augustam.

 Darbi tiek izskatīti divu mēnešu laikā pēc iesniegšanas termiņa beigām. Darbus izskata žūrijas komisija, kuras sastāvā ir apgāda “Jumava” galvenā redaktore un valdes pārstāvis, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Bibliotēkāru biedrības pārstāvis.

Manuskriptu konkursa honorāru fonds – 8000 eiro.

Vairāk par konkursu apgāda “Jumava” mājas lapā: www.jumava.lv .

 

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS