Izglītības ziņas

01.12.2019

Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019 balvu pasniegšana

1234 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Cilvēks nav akmens, kas guļot ceļmalā pats sevi piepilda, cilvēks ir un top, aug un nobriest mijiedarbībā ar līdzcilvēkiem, ar darbu, ar Dievu…/ Zenta Mauriņa/

Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019 apbalvošanas ceremonija notika 2019. gada 25. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Ziedoņa zālē.

Izvērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē, šogad konkursam tika nominētas 53 skolas četrās kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā. Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitingu organizē Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs tās vadītājs, Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele. Šogad konkurss notika devīto gadu pēc kārtas.

Ģimnāziju grupā reitinga līderu pozīcijās ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, tai seko Rīgas Valsts 2.ģimnāzija un Rīgas Valsts 3.ģimnāzija.

Specializēto vidusskolu grupā centralizēto eksāmenu kopvērtējumā līderi ir Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Jāņa Rozentāla mākslas skola un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola.

Pilsētu vidusskolu līderi ir Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola, Daugavpils Krievu vidusskola un Rīgas 64. vidusskola.

Savukārt lauku vidusskolas kategorijā vairāku pēdējo gadu laikā nemainīga ir trešdaļa skolu. Tas norāda, ka šajās izglītības iestādēs strādā profesionāli pedagogi, ilgtermiņā nodrošinot augstus sasniegumus. Šajā nominācijā līderi ir Daugavpils novada Vaboles vidusskola, Ugāles vidusskola un Druvas vidusskola. Ezernieku vidusskolai šajā nominācijā šogad ir 5 vieta.

Paldies Ezernieku vidusskolas vadībai, pedagogu kolektīvam par ieguldīto darbu! Viss nerodas uzreiz: pakāpeniski, ar lielu neatlaidību, piliens pa pilienam… Aicinu arī turpmāk neapstāties uz sasniegtā un gūt augstākus panākumus.

Pasākumā kopā ar skolas pārstāvjiem piedalījās arī Dagdas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure.

Skolu reitingu veido arī Ata Kronvalda fonds, kas izvērtē skolēnu mācību sasniegumus, piedalīšanos un iegūtās vietas mācību olimpiādēs un konkursos.

 

Dagdas novada IKSN vadītāja: M. Micķeviča

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls