Notikumi, Kultūras notikumi

28.04.2019

Auni kuojas, laksteigola!

1 1/
  • 1

XVI Galda dziesmu un “gvelžu” saiets “Auni kuojas, laksteigola!” notiks Dagdas novada Kultūras centrā 28.aprīlī plkst. 15.00.

Ir jau kļuvis par tradīciju, ka pasākums notiek aprīļa beigās un tā dalībniekiem savas programmas ir jāpakārto saieta tēmai, kura katru gadu mainās. Šogad tā ir: Pi myusim sātā…

Mēs visi esam dažādi. Katrā pusē, katrā mājā svētki tiek svinēti savādāk, dziesmas tiek dziedātas savādāk, viss ir savādāk. Tieši šī daudzveidība arī dara mūs bagātākus un lepnākus, jo katrs no mums var pateikt: ”Bet pie mums mājās…” Tāpēc šoreiz sanāksim kopā, lai izcelto visu labāko un interesantāko, skaistāko un jautrāko, kas raksturīgs vietai, no kuras nākam.

Tuvojas pavasaris - laiks, kad sakopjam pagalmus par prieku sev un ciemiņiem, steidzam iestādīt jaunu koku, iemācīties jaunu dziesmu, lai satiekoties par to varam ar lepnumu pastāstīt citiem. Pati daba liek sarosīties un pasteigties paspēt – nogaršot pirmās kļavu un bērzu sulas malku, atrast pirmās vizbulītes mežmalā, sagaidīt pirmos lakstīgalas treļļus un pirmajam pateikt vārdus “skaista mana tēva sēta”.

Saieta dalībniekiem jāsagatavo programmu, atbilstoši saieta tēmai. Saieta dalībnieku programmu pamatā, protams, ir jābūt dziesmām, kuras, lai izceltu saieta tēmu, var tikt papildinātas ar stāstījumiem, tēlojumiem u.c. veida darbībām (uzstāšanās laiks līdz 15 minūtēm).

Mūsu mērķis ir neaizmirst un daudzināt latvisko, tāpēc jau sešpadsmito reizi tiksimies, lai celtu godā mūsu senču tradīcijas, aizdomātos par to, cik liela nozīme ir vārdam mājas un, lai, kā jau ierasts, satiktos pēc garās ziemas.

 

IntaViļuma

Dagdas novada Folkloras centra vadītāja

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls