Ziņas

13.11.2020

14. novembrī tiek atzīmēta PASAULES DIABĒTA DIENA

1 1/
  • 1

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena.

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs, gan pasaulē kopumā.

Vismaz astoņus no desmit 2.tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, sabalansētu uzturu.

 

Izstrādātais materiāls palīdzēs veicināt  izpratni par cukura diabētu, sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai vai ierobežošanai. Izstrādātais materiāls ir interaktīvs un ļaus  uzreiz arī pārbaudīt jauniegūtās zināšanas, atbildot uz SPKC sagatavotajiem jautājumiem.  Aicinām Pasaules diabēta dienas ietvaros izmantot arī citus Veselības ministrijas un SPKC izstrādātos informatīvos materiālus:

 


<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls