Jauniešiem

Jauniešu ziņas

21.10.2019

Dagdas novada jauniešu līdzdalība aktivitātē “Pasākumu plāns 2020”

123456789 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

17. oktobra vakarā Dagdas novada JIC “Parka rozes” pulcējās vietējo Jauniešu centru un biedrību pārstāvji, lai izteiktu savu viedokli par šogad piedāvātiem (tradicionāliem) un turpmāk aktuāliem jauniešu pasākumiem, ko organizē mūsu novada jauniešu iniciatīvu centrs.

Tā kā dažu pagastu jaunieši nevarēja ierasties uz pasākumu, tad viņiem tika piedāvāta iespēja iesaistīties aktivitātēs tiešsaistē. Lai diskusija ritētu raitāk, jaunieši izspēlēja iepazīšanas, komandu veidošanas un saliedēšanas spēles. Tika izveidotas četras jauniešu un viena jaunatnes darbinieku komanda (Jauniešu centru, biedrību vadītāji un jaunatnes lietu specialiste). Katrai komandai bija jāveic uzdevumi-  darba lapā “JIC pasākumi 2019” jāizvērtē notikušos pasākumus un, atbilstoši katram gadalaikam, jāizstrādā jaunu, aktuālo pasākumu sarakstu 2020. gadam. Pēc katra uzdevuma komandas prezentēja veikumus, pamatojot savus viedokļus. Vērojot pasākuma dalībnieku darbību, varēja redzēt, ka jaunieši diezgan atklāti izsaka savu redzējumu un spraigi diskutē. Arī jaunatnes darbinieki aktīvi iesaistījās diskusijā, uzdodot atbilstošos jautājumus, kas, piemēram, mudināja jauniešus meklēt atbildes uz to, kas būtu darāms, lai vēlamie pasākumi varētu reāli notikt.

Svarīgākie kopsecinājumi: neraugoties uz to, ka gandrīz visi 2019. gadā piedāvātie pasākumi jauniešiem likās saistoši, tomēr, viņu skatījumā, dažus no tiem varētu veidot nedaudz citādāk; radās idejas jauniem pasākumiem, kurus varētu organizēt, piemēram, kopā ar vietējiem Tautas namiem; aktivitāšu norisei aktīvāk būtu jāpiesaista dažādu projektu finansējums, kā arī pašiem jauniešiem aktīvāk jāiesaistās projektu izstrādē un īstenošanā u.tml. 

Pasākuma nobeigumā jaunatnes darbinieki, kuri šogad piedalījās mācībās "Līdzdalība 2.0.",  piedāvāja jauniešiem izvērtēt šī vakara pasākumu, izmantojot vietni https://www.menti.com/  un mobilos telefonus. Protams, jauniešiem šī mūsdienīgā pieeja ļoti patika.

Pirms doties mājup, visi dalībnieki tikai aicināti uz tējas/kafijas pauzi, kur mielojās ar ļoti garšīgu JIC ”Parka rozes” kulinārijas pulciņa dalībnieku pašgatavoto picu.

 

 

Jauniešu biedrības “Dagne” un JIC brīvprātīgā žurnāliste Ilona Kuzmina

 

 

<- Atpakaļ uz: Jauniešiem