Jauniešiem

Jauniešu ziņas, Ziņas

03.09.2021

Aizvadīta nometne “Latviešu un indiāņu paralēles bērnu redzējumā ”Dagdas Jauniešu iniciatīvu centrā

12345678910 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Krāslavas novada pašvaldības izsludinātā projektu konkursa “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” ietvaros, 23.augustā Dagdas Jauniešu iniciatīvu centrs uzsāka īstenot piecu dienu āra nometni “Latviešu un indiāņu paralēles bērnu redzējumā”.

Nometnes organizēšanai tika piešķirts finansējums - 2375,00 EUR apmērā.         

Nometnes mērķis: atraktīvā veidā, velkot paralēles starp indiāņu-latviešu kultūru un dzīvesveidu, pilnveidot bērnu kompetences dabaszinībās, matemātikā, fizikā, sportā, mūzikā, mākslā un karjeras izglītībā, veicināt bērnu labsajūtu, attīstīt bērnu komunikācijas un sadarbības prasmes, rosināt piederības un lepnuma izjūtu Krāslavas novadam.

Dienas nometnē iesaistījās 25 Dagdas pilsētas bērni, kuri bija izteikuši vēlmi tajā piedalīties. Nometni ieskandināja Dagdas folkloras kopa “Olūteņi”, raiti iesaistot dalībniekus muzikālajās rotaļās un spēlēs, kā arī iepazīstinot ar tradicionālajiem latviešu mūzikas instrumentiem un tērpiem. Programmas turpinājumā draiskās muzikālās rotaļas mijās ar spēlēm karjeras izglītībā, matemātikā, dabaszinībās un sportā. Patiesu prieku un gandarījumu bērni guva, darbojoties invalīdu biedrības “Nema” organizētajās rokdarbu darbnīcās: ”Indiāņu tērpi un laimes amuleti”, “Mans sapņu ķērājs”. Visu piecu dienu garumā bērniem bija izglītojošas aktivitātes, kur tika iegūtas jaunas zināšanas par daudzveidīgām karjeras iespējām, zināšanas par dabu un dzīvniekiem, kā arī apgūti dažādi prāta vingrinājumi. Vērtīgi un bērniem saistoši bija arī izzinošie braucieni, kuru ietvaros notika dažādas interesantas aktivitātes. Pirmajā dienā, apmeklējot Valda un Olgas Pauliņu keramikas darbnīcu, māls bērnu rokās pārtapa par skanīgiem svilpauniekiem. Otrā diena aizritēja Jaundomes muižā ar aizraujošiem stāstiem par ūdens pasauli un tās iemītniekiem. Trešajā dienā, viesojoties Indras Laimes muzejā, bērni meklēja un centās saprast- kas ir laime? Nometnes dalībnieki daudz pozitīvu iespaidu guva, vizinoties ar katamarāniem un laivām. Ceturtajā dienā, ciemojoties VIKC “Ķepa”, nometnes dalībnieki paplašināja zināšanas par daudzveidīgo dzīvnieku pasauli. Aizraujošas aktivitātes bija arī nometnes noslēguma dienā- izglītojošās nodarbības Daugavpils inovācijas centrā, “indiāņu”gājiens no invalīdu biedrības “NEMA”uz Dagdas Jauniešu iniciatīvu centru, kā arī jautra diskotēka un kvesta uzdevumi JIC teritorijā.

Paldies visiem aktivitāšu vadītājiem un atbalstītājiem! Īpašs paldies brīvprātīgā darba veicējiem: jauniešiem - Janai Antonovai, Amālijai Grišānei un Svetlanai Plečkenai, Dagdas folkloras kopai “Olūteņi” un invalīdu biedrībai “NEMA”!

Dalībnieku vārdā sakām sirsnīgu paldies invalīdu biedrībai “NEMA” par ļoti garšīgām un veselīgām pusdienām!

 

Rakstu sagatavoja: projekta vadītājs Māris Viļums

 

<- Atpakaļ uz: Jauniešiem